Hakkımızda

LPS YILDIRIMDAN KORUNMA SİSTEMLERİ, kurucusu olan Fatih KOÇ ‘un 2000 yılında sektördeki ilk çalışması ile başlayan, uluslararası firmalarda ürün müdürlüğü ile devam edip deneyimlerini ticari faaliyetlere taşıdığı 19 yıllık bir birikimin ürünüdür.

20 yıl önce lisans bitirme tezini hazırladığı Yıldırım ve Korunma Yöntemleri konusu ticari hayatının dışında da en önemli uğraş alanı olması sebebi ile birikimlerini firmasına yansıtmış sektördeki tüm yeniliklere firmasını adapte etmiştir.

Firmanın faaliyet alanları Topraklama, Faraday Tipi ve/veya Aktif Paratonerle Yıldırımdan Korunma Sistemleri, Ani Aşırı Gerilimlerden Korunma ile bu sistemlerin ölçüm ve denetleme işleridir. Her türlü montaj çalışmalarını, fabrika binalarından konutlara, tarihi yapılardan kule ve plazalara kadar her çeşit ve yükseklikteki yapılarda HSE Eğitimlerini tamamlamış eğitimli ekiplerle yürütmektedir. Elli yılı aşkın mazisi olan firmalardan dahi önce ilk ve tek profesyonel dağcı eğitimli personel ve ekipmanları ile sektöre yön vermiştir.

Ülkemizin çeşitli bölgelerinde ve uluslararası platformda, alanlarında teknoloji,  güvenlik ve sağlık konularında örnek teşkil eden firmalarca tercih edilen LPS YILDIRIMDAN KORUNMA SİSTEMLERİ yaşam alanları ve endüstriyel tesislerin olası sorunlarına proaktif bir yaklaşımla çözüm aramaktadır.

LPS, Yıldırımdan korunma teknolojilerinin dünyada en çok kabul gördüğü Faraday Kafes tipi korumayı tavsiye etmektedir. Bu nedenle çalışmalarında başta TS EN 62305 ve NFPA 780 i baz almaktadır. Yıldırım sonrası gerilim darbeleri ile şebeke piklerinden kaynaklanacak ani aşırı gerilimlere karşı da dünyanın bir çok ülkesinde kalitesini ispatlamış aşırı gerilim koruma ürünlerinin de temsilciliğini yapmaktadır.

Sektörün sorunlarının çözümünü ticari amaçları ile birlikte eş değer tutmayı önümüzdeki yıllar için vizyon edinen düşünce yapısı ile LPS, bireyin ihtiyaçlarını ve dünya görüşünü göz ardı etmeksizin yürüttüğü misyon ile farklı ve önde olacaktır.